به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188844115

هواکش IP44 چیست

khazafan

هواکش دارای درجه حفاظت یا کد آی پی (IP) با استفاده از تکنیک های برتر تولید شده تا از نفوذ گرد و غبار و آب در شرایط سخت جلوگیری کند.

هواکش IP44

درجه حفاظت یا کد آی‌پی (به انگلیسی: IP code) در استاندارد آی‌ئی‌سی 60529 ثبت شده و استانداردی است که مطابق آن تجهیزات الکتریکی با کدهای استانداردی با دو حرف IP در کنار دو رقم، از نظر نفوذ در برابر عوامل خارجی دسته بندی می‌شوند. رقم اول که بین 0 تا 6 متغیر است سطح حفاظت در برابر جسم سخت خارجی را مشخص می‌کند. رقم دوم که متغیر بین ۰ تا 8 است، میزان حفاظت در برابر نفوذ آب (و نه هیچ مایع دیگری) را مشخص می‌کند. هر چه این رقم ‌ها بیشتر باشند میزان حفاظت نیز بیشتر است.

هواکش دارای درجه حفاظت یا کد آی پی (IP) با استفاده از تکنیک های برتر تولید شده تا از نفوذ گرد و غبار و آب در شرایط سخت جلوگیری کند. هواکش IP44 تحت سخت ترین تست ها در برابر محیط های خشن قرار گرفته است که برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• باران و سیل

• نمک، مه و رطوبت

• گرد و غبار و قرار گرفتن در معرض خاک

محفظه ها برای عملکرد مناسب و بالا بردن طول عمر و کارآیی هواکش IP44 بسیار حیاتی هستند و برای مقاومت در برابر نفوذ مواد خاص ساخته شده اند. برای اطمینان از دوام و حفاظت بیشتر به هواکش هایی با استاندارد IP44 و بالاتر نیاز داریم.

برای آشنایی کامل شما با استاندارد IP در ذیل جدولی را قرار خواهیم داد که به معرفی اعداد موجود در آن و میزان مقاومت هر کدام از آن ها اشاره خواهد داشت.

<Br>

image

<Br>

<Br>

image

<Br>

همانطور که می توانید در جدول بالا ملاحظه کنید هواکش IP44 دارای دو رقم 4 است که رقم اول نشان دهنده مقاومت در برابر جسم جامد خارجی با قطر 0٫1 میلی‌متر یا بیشتر است و رقم دوم نشان دهنده مقاومت در برابر پاشیده شدن آب بر روی محفظه هواکش است.

با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گرفت هواکش IP44 برای نصب در خارج از ساختمان مناسب است زیرا در برابر پاشیده شدن آب مقاوم بوده و مقداری نیز در برابر گرد و غبار مقاوم است. قطعا برای شرایط سخت تر آب و هوایی باید به فکر تهیه هواکش هایی با استاندارد IP بالاتر بود. نکته جالب در خصوص هواکش IP44 این است که هر دو مدل هواکش سانتریفیوژ و آکسیال با استاندارد IP موجود هستند و شما می توانید بنابر نیاز خود یکی از انواع هواکش IP44 را انتخاب کرده و با خیال راحت آن را در محیط باز نصب کنید.

منبع1

منبع2

منبع3

منبع4

ثبت نظر
khazarfan