به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188844115

هواکش آکسیال کانالی چیست؟

khazafan

هواکش آکسیال کانالی یکی از انواع هواکش های صنعتی است که کاربرد های بسیار متنوعی دارد و با توجه به طراحی خود قدرت بسیار زیادی نیز دارد. هواکش آکسیال کانالی یکی از انواع هواکش های محوری بوده که از طریق اتصال به کانال برای تهویه استفاده می شود.هواکش آکسیال از انواع هواکش های صنعتی می باشد که در صنایع، کارخانه ها، کارگاه ها، مراکز تجاری و اداری استفاده می شود. مخروط ها بر روی فن محوری مورد استفاده قرار می گیرند تا آن را به کانال های بزرگتر یا کوچکتر در هر دو حالت انطباق دهند. هواکش آکسیال کانالی با چرخش فن در لوله های استوانه ای بدون دریچه های ورودی و خروجی کار می کنند. هواکش آکسیال کانالی جریان محوری دارای قابلیت فشار بیشتری با توجه به وجود لکه های استاتیک را ایجاد می کند. این فن ها اغلب در برنامه های کاربردی معدن استفاده می شوند.

هواکش آکسیال کانالی یک نوع فن محوری است که گاز از طریق آن در جهت محوری موازی با شفت که در آن تیغه چرخش یدا می کند. فن به منظور ایجاد اختلاف فشار طراحی شده و از این رو نیروی ایجاد جریان از طریق فن طراحی شده است.

ویژگی های هواکش آکسیال کانالی:

• هواکش آکسیال کانالی مناسب برای بسیاری از برنامه های کاربردی که نیاز به جریان بالا در فشار استاتیک پایین دارند می باشد.

• هواکش آکسیال کانالی برای تهویه عمومی و خنک کننده استفاده می شود.

• پروانه ها به طور مستقیم حرکت می کنند.

• خنک کننده های هواکش آکسیال کانالی برای خنک سازی در مناطق با حجم زیاد گرما استفاده می شوند.

• هواکش آکسیال کانالی پایه موتور قابل تنظیم دارند.

• هواکش آکسیال کانالی در هر موقعیت با شرایط متفاوت کار می کند.

• شفت زیاد

• ساخت و ساز هواکش آکسیال کانالی به گونه ای است که مقاوم در برابر جرقه می باشد.

قیمت هواکش آکسیال کانالی با توجه به ابعاد، کیفیت و برند آن متفاوت می باشد. برای اطمینان از استاندارد بودن هواکش از مراکز معتبر این محصول را خریداری کنید.

عوامل تعیین کننده در عملکرد هواکش آکسیال کانالی شامل تعداد و شکل تیغه ها می باشد.

هواکش آکسیال کانالی

هواکش آکسیال کانالی نوعی هواکش محوری است که باعث می شود گاز از طریق آن در جهت محور و موازی با شدت که در آن تیغه به چرخش در می آید، حرکت کند. جریان در ورودی و خروجی به شکل محوری است. هواکش برای ایجاد اختلاف فشار طراحی شده و از این رو از طریق همین نیروی ایجاد شده باعث به جریان افتادن هوا می شود. عوامل تعیین کننده در عملکرد هواکش آکسیال کانالی شامل تعداد و شکل تیغه ها می باشد. این هواکش ها عملکرد های کاربردی بسیاری مانند تونل های باد و برج های خنک کننده دارند. پارامترهای طراحی نیز عبارتند از قدرت، جریان، افزایش فشار و کارایی.

هواکش آکسیال کانالی معمولاً نسبت به هواکش کانال خنک کننده پره های کمتری (دو تا شش عدد) دارند. علاوه بر این، هواکش آکسیال کانالی معمولاً شعاع بزرگتر و سرعت پایینتری نسبت به هواکش کانال خنک کننده دارد.

از هواکش آکسیال کانالی معمولاً برای تخلیه هوا یا بخار کثیف از مکان ها (مانند کابین های اسپری رنگ)، تهیه هوای تازه و خنک کردن مکان های عمومی، اتاق ها و ماشین آلات استفاده می شود. این هواکش ها به طور معمول برای تهویه مقادیر زیاد هوا در فشار کم طراحی شده اند. هواکش آکسیال کانالیبه طور کلی در دو مدل مستقیم با پروانه نصب شده در شفت موتور و همچنین مدل نصب شده توسط کمربند در بازار موجود هستند.

فلز مورد استفاده در ساخت هواکش آکسیال کانالی به طور معمول فولاد ملایم است. با این حال، ممکن است نیاز به پروانه های آلومینیومی یا بدنه تمام آلومینیوم برای مقاومت در برابر جرقه و فولاد ضد زنگ یا پوشش های مقاوم در برابر مواد شیمیایی وجود داشته باشد. در بعضی از موارد ممکن است نیاز به این باشد که موتور در خارج از هواکش قرار بگیرد تا در مقابل جریان هوا قرار نگیرد و از درجه حرارت بالا، خاک های آلوده و آلاینده های در امان بماند.


image


نحوه عملکرد هواکش آکسیال کانالی

هواکش آکسیال کانالی به همان شکلی کار می کند که بال هواپیما برای بلند شدن از سطح زمین عمل می کند. بال هواپیما دارای شکل آئرو فویل است که همان‌طور که به جلو حرکت می کند، هوا در بالا و پایین بال هدایت می شود. هوا در بالای بال نسبت به هوای زیر بال فضای بیشتری برای حرکت دارد که این امر منجر به اختلاف در سرعت هوا در بالا و پایین بال می شود. جریان هوا زیادتر بالای بال دارای نیروی دینامیک بالاتری است که منجر به فشار پایین استاتیک می شود. در زیر بال، هوا آرام تر حرکت می کند و این بدین معنی است که نیروی دینامیکی پایین تر و فشار استاتیک بالاتر قرار دارد. اختلاف فشار بالا در زیر بال و فشار پایین در بالای آن موجب پرواز می شود.

در عملکرد هواکش آکسیال کانالی نیز ما از یک تیغه ی پروانه ای که مانند آئرو فویل است، استفاده می کنیم. اما به جای اینکه تیغه ها به پرواز درآیند، تیغه های هواکش را در محور پایدار به چرخش در می آوریم و این موجب ایجاد جریان هوا می شود. این مسئله به دلیل قانون سوم حرکت نیوتن است که برای هر عمل واکنش برابر و در جهت مخالف وجود دارد. هوا در بالای آئرو فویل، با کاهش فشار استاتیک به داخل هواکش کشیده می شود و سپس از هواکش خارج می شود و یک منطقه فشار مثبت ایجاد می کند.

نصب هواکش آکسیال کانالی

برای هدایت جریان هوا و به دست آوردن عملکرد مطلوب، از یک صفحه نصب شده با یک مخروط ورودی به شکل دهانه زنگوله استفاده می کنیم تا جریان لمینری صاف را به سمت مکش هواکش متصل کنیم. هواکش آکسیال کانالی در محفظه نصب شده به شکل مرکزی نگهداری می شود تا فاصله بین هواکش و دهانه زنگوله مانند حفظ شود.

روش های دیگری برای نصب هواکش آکسیال کانالی وجود دارند. از جمله قرار دادن آن در سوراخ دیافراگم ساده یا در یک شعاع کوتاه. اما این روش های نصب، عملکرد هواکش را تحت الشعاع قرار داده و پایین می آورند. با استفاده از یک صفحه نصب شده با یک مخروط ورودی به شکل دهانه زنگوله مطمئن خواهیم بود که هواکش بهترین عملکرد خود را خواهد داشت.

موقعیت نصب هواکش آکسیال کانالی بر روی عملکرد آن تاثیرگذار خواهد بود. قرار دادن هواکش در ورودی و دمیدن به محفظه، یکی از گزینه هایی است که می توانیم مد نظر قرار دهیم.

منبع1

منبع2

منبع3

منبع4

ثبت نظر
khazarfan