به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188844115

هواکش آکسیال سقفی چیست

khazafan

این مدل هواکش دارای دو نوع نصبی اصلی است که شامل مدل دیواری و سقفی می شود.

هواکش آکسیال سقفی

هواکش های آکسیال از ساده ترین نوع هواکش های موجود در بازار هستند. این هواکش ها که به ساده ترین شکل در مسیر حرکت محور خود هوا را گرفته و به بیرون پرتاب می کنند از پر کاربردترین نوع هواکش نیز هستند. این مدل هواکش دارای دو نوع نصبی اصلی است که شامل مدل دیواری و سقفی می شود. پنکه سقفی که همه ما آن را در منازل دیده و از آن استفاده کرده ایم به عنوان ابتدایی ترین و ساده ترین نوع هواکش آکسیال سقفی‎به شمار می رود.

هواکش آکسیال سقفی کاربرد های بسیار زیادی در صنعت و همچنین در منازل دارد. در کاربری هایی که به فشار هوای بالا نیازی نیست و فقط به تهویه حجم بالایی از هوا نیاز داریم استفاده از این نوع هواکش بهترین انتخاب است. این مدل هواکش در مقایسه با هواکش دیواری قدرت موتور بیشتری دارد چون باید هوا را در منطقه وسیع تری به حرکت در بیاورد.

تفاوت هواکش آکسیال سقفی با مدل دیواری

قطعا با شنیدن نام مدل سقفی، مدل دیواری نیز در نظر شما پدیدار خواهد شد. در ادامه به مقایسه دو مدل با یکدیگر خواهیم پرداخت.

• همانطور که در بالا اشاره شد، هواکش آکسیال سقفی نیاز به موتور قوی تر برای به گردش در آوردن حجم بیشتری از هوا دارد. بنابراین به طور معمول مدل سقفی موتور و پروانه های قوی تری دارد.

• با توجه به محل نصب هواکش آکسیال سقفی‎ که بر روی سقف ساختمان است، نصب اولیه و همچنین نگهداری و بازدید های هواکش مشکل تر از مدل دیواری خواهد بود.

• هواکش آکسیال سقفی بر روی سقف ساختمان ها نصب می شود بنابراین به طور مستقیم با باران و شرایط جوی نامناسب در تماس خواهد بود. برخلاف هواکش دیواری که معمولا در زیر سقف و پوشش مناسب قرار دارد هواکش سقفی این پوشش را ندارد و بهمین دلیل دچار مشکل خواهد شد. راه حل اصلی استفاده از هواکش هایی با استاندارد آی پی است که در مقابل ورود آب و گرد و غبار مقاوم باشد. قطعا تهیه اینگونه هواکش ها هزینه بالاتری دارد اما تهیه و نصب آن ها خیال شما را برای به مشکل نخوردن هواکش آکسیال سقفی در شرایط آب و هوایی بد راحت می کند.

مزایای استفاده از هواکش آکسیال سقفی

همانطور که در بالا مشاهده کردید هواکش آکسیال سقفی

در مقایسه با نمونه دیواری خود دارای تفاوت های عمده ای است. در ادامه به مزایای استفاده از این هواکش ها اشاره خواهیم کرد.

• هواکش آکسیال سقفی به طور معمول دارای موتور و پروانه های قدرتمند تری است. این مدل هواکش ها در مقایسه با مدل دیواری پیشرفته تر هستند و کاربری حرفه ای تری دارند. بنابر نوع کاربری این هواکش ها معمولا پروانه های فولادی و آلومینیومی دارند و موتور قدرتمند آن ها از سرعت های مختلف پشتیبانی می کند تا با کم و زیاد کردن سرعت در موارد خاص در مصرف برق صرفه جویی شود.

• با توجه به محل نصب هواکش آکسیال سقفی

و همانطور که به آن اشاره شد، پشتیبانی از استاندارد آی پی می تواند یکی از نکات بسیار مثبت این هواکش ها باشد. با پشتیبانی از استاندارد آی پی 44 و بالاتر این هواکش ها در مقابل پاشیده شدن آب مقاوم هستند و با بالاتر رفتن عدد مقاومت در مقابل آب و گرد و غبار نیز بیشتر نیز می شود. وجود این استاندارد برای مناطق پر باران و همچنین مناطقی که در آن ها گرد و غبار زیاد است یک عامل برتری خواهد بود. همچنین مقاومت در برابر آب موجب می شود از سالم ماندن دستگاه در باران اطمینان حاصل کنید و هزینه تعمیر و یا تعویض نپردازید.

• با توجه به اینکه این هواکش ها موتور های پیشرفته تری دارند معمولا از استاندارد های مصرف انرژی بالایی استفاده می کنند و هر چند از موتور های قدرتمندی بهره می گیرند ولی مصرف انرژی پایینی دارند.

• این هواکش ها کاربری ها بسیار متنوعی دارند. از مدل های بسیار ساده ای که در منازل به عنوان پنکه سقفی استفاده می شوند تا مدل های صنعتی قدرتمند که در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم هستند. شما می توانید بنابر نیاز خود و همچنین کاربری مورد نظر خود از میان مدل های مختلف این هواکش انتخاب کنید و مطمئن باشید در صورت انتخاب درست پشیمان نخواهید شد.

منبع1

منبع2

منبع3

منبع4

منبع5

ثبت نظر
khazarfan