به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188844115

هواکش آکسیال دیواری چیست

khazafan

هواکش آکسیال دیواری

هواکش های آکسیال اختراع جدیدی نیستند. آن ها قدیمی ترین و مورد استفاده ترین مدل های هواکش موجود در بازار هستند. اصولی فیزیک استفاده شده در آن ها چیز متفاوتی از آن چه که در ذهن شما می گذرد و انتظار دارید نیست. گول نام فانتزی و با کلاس آن را نخورید، یک هواکش آکسیال دیواری با ساده ترین شکل هوا را در همان محور که منبع قدرت در حال چرخش است به حرکت در می آورد. بیشتر دستگاه هایی که با آن ها آشنا هستید نوعی از هواکش آکسیال هستند و می توانند دیواری و یا سقفی باشند. هر دو مدل فشار هوا را به طور موازی با محور به گردش در می آوردند و هر یک فضای اطراف خود را با افزایش جریان هوا سرد می کنند.

در محیط های صنعتی کاربرد های هواکش آکسیال بسیار افزایش می یابد. یکی از رایج ترین استفاده از هواکش ها برای خنگ کردن منبع تغذیه ماشین آلات است. هواکش های آکسیال اغلب به موتور متصل می شوند تا هوای خنک را وارد موتور کنند و یا هوای داغ را از موتور دور کرده و موجب خنک شدن موتور شوند. حتی رادیاتور ماشین نیز از سیستم هواکش آکسیال بهره می برد.

همانطور که میبینید هواکش آکسیال دیواری استفاده های بسیار زیادی در صنعت دارد. همانطور که از نام آن نیز مشخص است، هواکش آکسیال دیواری بر روی دیوار نصب شده و موجب خنک شدن و تهویه هوای محیط می شود. این نوع هواکش از ساده ترین نوع هواکش موجود در بازار است که روش نصب و استفاده بسیار آسانی نیز دارد.

هواکش آکسیال دیواری برای تهویه هوای کارخانه ها و انبار هایی بسیار مناسب بوده که در آن ها به فشار کم و همچنین حجم بالای هوا نیاز است. در چنین محیط های هوای آلوده و یا گرد و خاک وجود ندارد و هواکش آکسیال دیواریبا استفاده از شکل ساده فعالیت خود فقط موجب تهویه هوا و خروج هوای داخل و ورود هوای تازه خارج می شود. به طور کلی در صورت استفاده از هواکش های صنعتی پیشرفته و مناسب با فعالیت میتوان از هواکش آکسیال دیواری نیز برای تهویه ساده تر هوا نیز استفاده کرد.

<Br>

image

<Br>

کاربردهای هواکش آکسیال دیواری

هواکش آکسیال دیواری به دلیل نوع کاربری ساده خود استفاده های زیادی در صنعت و حتی منازل دارد.

• از نمونه های کوچکتر هواکش آکسیال دیواری برای تهویه هوای منازل مخصوصا آشپزخانه و سرویس های بهداشتی استفاده می شود.

• از این هواکش ها برای تهویه هوای مکان های عمومی بزرگ مانند سالن ها و یا سرویس های بهداشتی عمومی استفاده می شود.

• هواکش آکسیال دیواری برای خنک کردن سالن های نگهداری میوه و پرورش گیاهان و قارچ مورد استفاده قرار می گیرد.

• در کارگاه های صنعتی و سوله ها که فعالیت های سنگین ندارند و به فشار بالای هوا نیازی نیست از هواکش آکسیال دیواری استفاده می شود.

• برای خنک نگه داشتن موتورهای کارخانه های صنعتی از این هواکش ها استفاده می شود تا با خارج کردن هوای داغ اطراف موتور هوای خنک به موتور وارد شود و موجب تنفس بهتر موتور و بالا رفتن راندمان کاری آن شود.


image


مزایای استفاده از هواکش دیواری آکسیال

هواکش دیواری آکسیال با توجه به طراحی ساده خود مزایای بسیار زیادی دارد که به ان ها اشاره خواهیم کرد.

• با توجه به اینکه مدل ساده ای هستند هزینه پایینی نیز دارند و نصب و راه اندازی آن ها نیز بسیار آسان است.

• هزینه تامین و نگهداری پایینی نیز دارند و نیاز به مراقبت زیادی ندارند و به راحتی می توانند برای مدت زیادی کار کنند.

• در مدل های صنعتی و حرفه ای تر قابلیت تنظیم سرعت را نیز دارند که می توان با تنظیم سرعت مورد نیاز مصرف برق را نیز کاهش داد.

• دارای مدل های با پروانه پلاستیکی، آلومینیومی و فولادی هستند که بر اساس نیاز می توانید هر کدام از مدل ها را تهیه کنید.

• مصرف انرژی زیادی ندارند و کم مصرف هستند و برای صنایعی که به مصرف انرژی خود توجه زیادی دارند و به دنبال صرفه جویی هستند بسیار مناسب می باشند.

• با توجه به نصب بر روی دیوار نیاز زیادی به داشتن استاندارد مقاومت در مقابل گرد و خاک ندارند بنابراین می توان از مدل های ارزانتر هواکش آکسیال دیواری استفاده کرد و ضمن کاهش هزینه از مدل های با قدرت بالاتر استفاده کرد.

منبع1

منبع3

منبع4

ثبت نظر
khazarfan